O mnie

Marlena Wilbik mieszka w Warszawie. 
Propagatorka tradycji i kultury Kresów.
Prezes Fundacji Chaber Polski http://chaber-polski.pl
Realizatorka koncepcji: 
– konkurs na fraszkę dla młodzieży i seniorów Piękno naszego języka w codzienności umyka http://konkursnafraszke.pl/
– konkurs fotograficzny – kapliczki, krzyże i figury przydrożne „W różańcu róża ukryta rozkwita” http://przydroznekapliczki.pl/

Dziennikarka publikująca w pismach ekonomicznych, specjalistka public relations. Autorka powieści oraz tomików fraszek.

Napisała powieść obyczajowo-kryminalną Trup oraz tomiki fraszek Chwila motyla, Kwiatki z rabatki, Ziółka, Wianek, Chabry i kąkole, Aktualnie zaczęła pracę nad szóstym tomikiem, którego tytułu jeszcze nie wymyśliła. Jej utwory tak są recenzowane:
Historia rodzimej miniatury literackiej rozpoczęta przez Jana Kochanowskiego nie skończyła się na Janie Sztaudygerze. Apetyt na fraszki trwa i po jego odejściu, Marlena Wilbik odpowiada na to wyzwanie. Fraszki wymagają ogromnej literackiej kultury. Przede wszystkim dlatego, by nie przekroczyć delikatnej, niewidzialnej linii między dowcipem a wulgarnością, pikanterią a złym gustem. W trudnej sztuce balansowania na tej cienkiej linii Wilbik osiąga mistrzostwo.

Marlena Wilbik jest także autorką profesjonalnych opracowań o historii piłki nożnej, pełni funkcję Pełnomocnika Zarządu Stowarzyszenia Orłów Górskiego ds. medialnych.

W 2011 roku wydała trzystustronicowy album Kazimierz Górski i jego Orły wypełniony rozmowami, wspomnieniami, czy osobistymi wypowiedziami polityków, sportowców, menadżerów, artystów. 

Trochę romantyczka i pośród stosu książek ma jeszcze w domu dwa koty i psa…